Aba Matbaa Ankara Şube Telefonu : +90 543 842 13 45

Kartvizit Tasarımı Ankara Matbaa Firması

Kaliteli Kartvizit Yapımı

Kartvizit yaptırmakmı istiyorsunuz? Firmanız için yeni bir kartvizit gereksinimizmi var? Turesan matbaaya gelin ve size çok iyi bir deneyim yaşatalım ve farkınız olsun. Yeni kartvizit basım yöntemlerimizle kaliteyii sizde hissedeceksiniz. En uygun fiyat avantajlarıyla karvizit yapım hizmetimizden yararlanın.

Kartvizit Ve İtibar

Özellikle iş ilişkisi çerçevesinde yapılan görüşmelerin başlangıcında yahut sonunda mutlaka bir kartvizit alışverişi yaşanır. Eğer bu esnada karşı tarafa kartvizit veremezseniz bu durum güvenirliğinizi zedeleyebilir.

Anlaşılabilir mazeretleri bir kenara bırakırsak iş hayatı içerisinde olup kartvizit sahibi olmamak itibar kaybına neden olabilir. Çünkü beraber iş yaptığınız veya yapacağınız kurum, kartvizitiniz sayesinde size ulaşabileceği algısıyla hareket eder. Eğer siz kartvizit taşımıyorsanız ulaşılabilirlik açısından bir problem olacağı algısı oluşur bu da güvensizlik meydana getirir ve itibarı zedeler.

Kurumda çalıştığınız pozisyon ne olursa olsun eğer sizi ve kurumunuzu temsil eden bir kartvizite sahip değilseniz kurumsal kimliğinizin önemli bir yanı eksik kalmış olur.

Kartvizit Nasıl Olmalı?

Kartvizit çeşitlerine yazımızın devamında değineceğiz. Şimdi kartvizitin biçimsel olarak nasıl olması gerektiğiyle ilgili detaylardan bahsedelim.

Klasik kartvizit ölçüleri genellikle 8.6 x 5.4 cm (Genişlik : 8,6 cm, Yükseklik : 5.4 cm) şeklindedir. Daha büyükleri cüzdana vb. sığmayacağı için taşınamama, diğer bir ifadeyle çekmeceye atılma yani unutulma riski vardır. Kısacası standart ölçüleri aşan kartvizitler kolayca kaybolabilir Bu nedenle de pek tercih edilmez.

Kartvizit baskısında Bristol adı verilen özel bir karton kullanılır. Bunun için tasarım yapılırken çözünürlük 300 piksel olarak ayarlanmalıdır. Renklendirme ise CMYK olarak ifade edilen özel modda gerçekleştirilmelidir.

Kartvizitte yer alması gereken bilgilerin dışında bir de bu bilgilerin doğru zemin rengi, doğru yazı rengi, doğru font, ve doğru yazı boyutu ile aktarılması gerekir. Böylece tanıştığınız kişi ya da kişiler veya müşteriler kartvizitteki bilgileri rahatça okuyacaktır.