Aba Matbaa Ankara Şube Telefonu : +90 543 842 13 45

Davetiye Basımı Ankara Matbaa Firması

Davetiye Basımı Yapılması

Davetiye Nedir?

Davetiyeler, bir çok organizasyon için kullanılan bir materyallerdir. İlk aklımıza gelen düğün davetiyesi olsa da nişan, nikah, sünnet, kına gecesi, açılış gibi organizasyonlarda da davetiye kullanılır. Tasarımları kullanılacak olduğu organizasyona göre farklılık gösterir ve içinde organizasyon ile ilgili bilgiler bulunur.Yaldız davetiye basımı ,Cumhurbaşkanlığı davetiye basımı ,Başbakanlık yaldız davetiye varak yaldızlı gofreli davetiye basımı,Dernekler Belediyeler Odalar borsalar birliği davetiye yaldız davetiye evrak basımı,bir dolar satan kuyumcu rozet arma basımı,Elçilik evrak davetiye basımı.


Düğün Davetiyesi

Düğünler insan hayatındaki en özel günlerden biridir. Düğün davetiyesi de hemen hemen her düğünde kullanılır. Çiftler seçimlerinde ortak zevklerine ve düğün konseptine uygun modelleri seçmeye çalışırlar. Bazen fikir ayrılıkları oluşsa da sonunda bu özel gün için ortak bir karar vererek uygun modeli seçerler. Düğün davetiyesine yapılacak organizasyonun farklılıklarına göre bilgiler yazılır. Örneğin sadece düğün yapılacaksa o bilgi yer alır eğer kına gecesi, mevlid gibi farklı merasimlerde olacaksa hepsi aynı davetiyenin içine yazılarak davetlilere ulaştırılır. Düğün davetiyeleri sadece nikah yapılacak organizasyonlarda nikah davetiyesi olarak da kullanılabilir. Eğer hem nikah hem düğün olacaksa her iki bilgi de aynı davetiye içine yazılabilir.


Nişan Davetiyesi

Nişan merasimleri için de çiftlerimiz davetiye bastırmayı tercih ediyorlar. Genelde nişan davetiyesi seçimi de düğün modellerinin arasından yapılır. Sadece nişan için hazırlanmış özel modeller çok fazla bulunmamaktadır. Düğünün ve nikahın habercisi olan nişan davetiyeleri yapılacak nişan merasiminin büyüklüğüne göre genelde düğün ve nikahtakilere oranla daha az adette bastırılmaktadır.


Kına Davetiyesi

Kına geceleri ve bekarlığa veda geceleri için de hazırlanabilir. Nişanın aksine kına geceleri için özel seçenekler bulunmaktadır. Dağıtımları genelde düğün davetiyesi ile birlikte yapılır. Buna karşın tek başına da dağıtabilirsiniz.


Sünnet Davetiyesi

Sünnet merasimleri toplulumuzda çok özel bir yere sahiptir. Erkek çocukların hayata ilk adımları olarak görülür. Bu değerli günde ailelerin heyecanlarını paylaşmak için eş dost bu merasime katılır. Sünnet düğünleri için çeşitli seçenekler mevcuttur. Davetiye seçimi anne, baba tarafından yapılırı eğer çocuk çok küçük değilse seçimde onun da her zaman söz hakkı vardır.

Davetiye hazırlıklarında dikkat etmeniz gereken en önemli husus bilgilerinin tam ve eksiksiz olmasıdır. Tasarım hazırlandıktan sonra mutlaka kontrol ediniz. Sizin kontrolünüzden geçmeyen tasarımların baskıya alınmaması noktasında satıcıyı mutlaka uyarınız.

En az tasarım kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Davetiyenin içine yazılacak metinden, o metinin fontuna kadar detaylıca karar verilmelidir. Metnin çok uzun olmaması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Okuyacak kişilerin sıkılmaması için kısa tutmanız ve içeriğinin net olması sağlıklı olacaktır. Renk ve font seçiminde çok fazla çeşit kullanmamalısınız. Genel olarak iki ayrı font yeterli olacaktır. Bunların yanında önemli detayların gözden kaçmaması için font büyüklüğü de iyi ayarlanmalıdır.